+38 (044) 252 70 94

Пн-нд: 10:00-20:00

меню
  • Новини
  • /
  • Ceramic Art Week: фестиваль колекційної кераміки

Ceramic Art Week: фестиваль колекційної кераміки

В арт-просторі D.HUB відбувся фестиваль сучасної авторської кераміки Ceramic Art Week. В ньому взяли участь як визнані зірки, так і молоді українські керамісти, скульптори, дизайнери: Неллі Ісупова, Володимир Хижинський, Володимир Сай, Олексій Аполлонов, Марко Галенко, Gorn Ceramics, SaGa pottery, Анастасія Мамай, Ксенія Гладушевська, а також відомі художники живопису та графіки, що реалізували свої ідеї у глині.

Роботи Неллі Ісупової

Роботи Ксенії Гладушевської

Роботи Gorn Ceramics 

Робота Володимира Хижинського

Відвідувачі побачили роботу із знаменитого циклу «Голови» Олега Тістола та Миколи Маценка (творчій дует «Нацпром»), супрематичні вази-«чоботи» Юрія Соломка з проекту «Малевич. ХХ ст».

Фрагмент проекту “Голови” (Олег Тістол, Микола Маценко)

Керамічна майстерня відомого архітектора та кераміста Сергія Махна показала колекційні артіграшки Dido, одна з яких заввишки 2 м.

Dido Рик (керамічна майстерня Сергія Махна)

Художник Володимир Манжос, що створює всесвітньо відомі мурали під іменем Waone Interesni Kazki, «оживив» свої малюнки у формі лімітованої колекції ваз «з вухами» та незвичних персонажів.

Роботи Waone Interesni Kazki

Гості виставки заглибилися у фантазійні світи Андрія Кириченка, насолоджувалися витонченими образами Лізи Портнової, відчули взаємозв’язок українських керамічних традицій та японської філософії вабі-сабі в об’єктах Володимира Корнієнка.

“Кімоно” Володимира Корнієнка (на стіні), на подіумах – роботи Андрія Кириченка та Лізи Портнової

Відвідувачі побачили роботи – справжню втілену любов Тетяни Зайцевої, симпатичних інопланетян Юрія Мусатова, сильних жінок-муз легендарного Андрія Ільїнського, архітектурно-ідеальні фігури Гії Міміношвілі, веселу собаку-балобаку Серія Герасименка, характерних персонажів Олександри Лебедкіної, виконаних у складній техніці раку, реалістичні скам’янілості Світлани Гібаленко, фасолинку у капцях Беати Корн, керамічне мереживо Олі Пильник…

Андрій Ільїнський

Оля Пильник

Юрій Мусатов

Юрій Соломко

Тетяна Зайцева

«Раніше витвори мистецтва здебільшого зберігалися або в музеях та галереях, або в приватних колекціях небагатьох знавців, – розповідає організаторка Ceramic Art Week Наталія Кравець, креативна директорка D.HUB. – Сучасне ж мистецтво набуває популярності не лише як об’єкт споглядання, натхнення, як зріз сьогодення, що перетворюється на культурну спадщину, але й як об’єкт інвестування. На відміну від класики, «поріг входу» до кола колекціонерів та шанувальників сучасного мистецтва нижче, а ось комерційний результат – доволі високий. І саме художня кераміка має великий нерозкритий інвестиційний та дизайнерський потенціал».

Сeramic Art Week – це 2000 кв. метрів простору, понад 50 авторів, близько 220 унікальних предметів, що виконані у традиційних та поварських техніках, а також прикладна кераміка: блюда, вази, скульптури, предмети інтер’єрного дизайну. .

Жанрова палітра доволі повна: від ню та шибарі – японського мистецтва бондажу – до портретних та багатофігурних композицій, від анімалістичної тематики – до натюрмортів.

Аліка Малоног, “Шибарі”

«Кераміка – це магічне мистецтво, – говорить Маріанна Джулай, кураторка виставки. – Кожен художник, що працює з цим матеріалом, відчуває тактильність глини, її пластичність, податливість рукам майстра. Три стихії – вода, земля та вогонь працюють у співавторстві з художником, створюючи неповторний витвір мистецтва. Можливості цього надзвичайного матеріалу безмежні та невичерпні, а рівень професіоналізму наших художників, їх самобутність та креативність ні в чому не поступаються кращим світовим зразкам».

На Сeramic Art Week пройшли освітні та культурні події, серед яких: майстер-клас із виготовлення керамічних масок Андрія Ільїнського, освітньо-практична програма для дітей про українську традиційну кераміку від проекту «Знай свою Україну» від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», лекція-демонстрація сходознавця, ландшафтного архітектора Андрія Накорчевського «Мистецтво ікебани: секрети краси», лекція відомого кераміста Андрія Кириченка «Сучасна кераміка: Ідентифікація світової культури», лекції «Українська кераміка: історія та сучасність» мистецтвознавці, дослідниці сучасного мистецтва Алли Ботанової, «Кераміка та мода» кераміста, вченого, викладача Володимира Хижинського, кейс про AR/VR & digital art від Олександра Величка, програма від Galleria Viardi «Тренди колористичних контрастів в інтер’єрі» та практикум-знайомство із техніками та історією Трипілля.

На фестиваль Сeramic Art Week завітали понад 1200 відвідувачів.

Організаторка – Наталія Кравець, креативна директорка D.HUB и ТЦ Домосфера

Кураторка – Маріанна Джулай, мистецтвознавця, галеристка

Адміністративна команда: Вікторія Прокопенко, Анна Грузіна

Дизайн графіки: Михайло Медяник

Команда проєкту

Схожі новини

Знижки -25% на меблі від Rolf Benz

До 31 травня 2020 р. встигніть отримати знижку -25% на найкращі моделі м’яких меблів від Rolf Benz. Меблі від легендарного німецького бренду змусять вас закохатися з першого погляду 💓

Подробиці

Екскурсії на ZLAMі!

Протягом виставки ZLAM на площі D.HUB відбуваються екскурсії куратора Анни Грузиної. Записатися можливо як організованої групою, так і індивідуально. З куратором  виставки ви глибше

Подробиці

Ми знову працюємо!

Друзі, з 1 травня​ ТЦ ДОМОСФЕРА відновлює роботу! Ми працюємо: 1 травня - 10:00 - 19:00 2 травня - ВИХІДНИЙ А з 3 травня - у звичному графіку 10:00 - 20:00 Щиро чекаємо на

Подробиці