+38 (067) 322-39-57

MON-SUN: 10:00-20:00

menu
  • News
  • / /
  • У D.HUB відкрилася унікальна виставка ZLAM: art meets design

У D.HUB відкрилася унікальна виставка ZLAM: art meets design

Вперше в Україні відбувся сміливий мистецький експеримент: в одному просторі об’єднали картини сучасних українських художників з роботами, створеними молодими зірками українського та легендами світового предметного дизайну.

26 серпня відбулося відкриття арт-проєкту ZLAM: art meets design, ідея якого – відобразити вплив складних, зламних моментів на творчість художників та предметних дизайнерів. Головним дизайнером виставки ZLAM став відомий український дизайнер інтер’єрів Юрій Зименко. Він об’єднав картини Миколи Білоуса, Євгена Петрова та Рустама Мірзоєва в 20 концептуальних експозицій разом із предметами справжніх зірок українського дизайну, серед яких Катерина Соколова, Вікторія Якуша, студія Сергія Махно, Юлія Яланжи, а також культовими предметами від Вернера Пантона, Арне Якобсена, Ееро Саарінена, подружжя американських дизайнері Чарльза та Рей Імзів та ін.

«На виставці ZLAM відбулося зразу декілька цікавих прем’єр, – розповідає організаторка виставки, креативна директорка ТЦ Домосфера та D.HUB Наталія Кравець. – Це крісло «Бакібол» від молодого, але досвідченого  дизайнера з Одеси Святослава Зброя. На створення цього незвичного предмету автора надихнуло молекулярне сполучення у формі ікосаедру. А ось інший відомий український дизайнер – Дмитро Сивак – представив насичено-жовте крісло, зроблене під впливом авангарду 20-х рр. ХХ ст. та руху De Stijl».

Окрім картин, предметів, альбомів, інтерактивних описів, з яких можна більше дізнатися про історію дизайну та його вплив на суспільство, частиною експозиції є скульптура відомого литовського митця Владаса Мацкявічюса Free Man, яку виконано з колючого дроту як символу огорожі, обмежень. В руках «вільної людини» – гаджет, який нібито продовження її самої, єдина важлива річ у житті та обмежений посередник у погляді на необмежений світ.

Співорганізатором виставки виступив Олександр Щелущенко, директор галереї «ЦЕХ». Спеціально для проєкту художник Рустам Мірзоєв написав дві роботи – «Жіночий портрет» та «Дівчина з гілкою». Іншою прем’єрою в Україні стала чотириметрова картина Миколи Білоуса «Берези». «Хоча Микола Білоус пережив багато особистих та творчих ZLAMів, все ж найважливішим ZLAMним моментом в його житті я вважаю, що вже у зрілому віці, після 55 років, він винайшов новий метод гармонізації кольорів шляхом інверсії. Це поставило його на власний щабель у мистецтві, поряд с такими художниками, як Рой Ліхтенштейн чи Ніко Піросмані», – повідомив Олександр Щелущенко.

Роботи зірок українського предметного дизайну та медіа-підтримку представила компанія HIS.UA, яка об’єднує дизайн-співтовариство та поширює обізнаність про український дизайн у світі.

Виставка проходитиме з 27 серпня по 13 вересня у D.HUB, Столичне шосе, 101, ТЦ Домосфера, 3 поверх. Вхід вільний.

Протягом виставки на площі D.HUB відбуватимуться екскурсії, лекції українських дизайнерів.

 

Схожі новини

Вітаємо D-FORUM у D.HUB!

2 дні, які перевернуть ваші погляди на дизайн! Маєте причетність до ринку інтер\'єрного дизайну? Відвідайте міжнародну масштабну подію D-Forum «Дизайн зі змістом», після якої в

Details

Christmas Design у D.HUB

Креативний простір D.HUB, що на 3-му поверсі ТЦ Домосфера, допомагає відчути, що для справжнього свята, тепла, затишку та позитивних емоцій не повинно бути ніяких обмежень! Свято –

Details

Лекция по скандинавскому дизайну. 20 февраля

20 февраля в Украину впервые приедет специалист по скандинавскому стилю, дизайнер Катя Карлинг (Katja Karling, Швеция). На единственной лекции, которая состоится в ТЦ Домосфера, Катя под

Details