+38 (067) 322-39-57

MON-SUN: 10:00-20:00

menu
  • News
  • /
  • Ceramic Art Week: collector’s pottery fair

Ceramic Art Week: collector’s pottery fair

В арт-просторі D.HUB відбувся фестиваль сучасної авторської кераміки Ceramic Art Week. В ньому взяли участь як визнані зірки, так і молоді українські керамісти, скульптори, дизайнери: Неллі Ісупова, Володимир Хижинський, Володимир Сай, Олексій Аполлонов, Марко Галенко, Gorn Ceramics, SaGa pottery, Анастасія Мамай, Ксенія Гладушевська, а також відомі художники живопису та графіки, що реалізували свої ідеї у глині.

Роботи Неллі Ісупової

Роботи Ксенії Гладушевської

Роботи Gorn Ceramics 

Робота Володимира Хижинського

Відвідувачі побачили роботу із знаменитого циклу «Голови» Олега Тістола та Миколи Маценка (творчій дует «Нацпром»), супрематичні вази-«чоботи» Юрія Соломка з проекту «Малевич. ХХ ст».

Фрагмент проекту “Голови” (Олег Тістол, Микола Маценко)

Керамічна майстерня відомого архітектора та кераміста Сергія Махна показала колекційні артіграшки Dido, одна з яких заввишки 2 м.

Dido Рик (керамічна майстерня Сергія Махна)

Художник Володимир Манжос, що створює всесвітньо відомі мурали під іменем Waone Interesni Kazki, «оживив» свої малюнки у формі лімітованої колекції ваз «з вухами» та незвичних персонажів.

Роботи Waone Interesni Kazki

Гості виставки заглибилися у фантазійні світи Андрія Кириченка, насолоджувалися витонченими образами Лізи Портнової, відчули взаємозв’язок українських керамічних традицій та японської філософії вабі-сабі в об’єктах Володимира Корнієнка.

“Кімоно” Володимира Корнієнка (на стіні), на подіумах – роботи Андрія Кириченка та Лізи Портнової

Відвідувачі побачили роботи – справжню втілену любов Тетяни Зайцевої, симпатичних інопланетян Юрія Мусатова, сильних жінок-муз легендарного Андрія Ільїнського, архітектурно-ідеальні фігури Гії Міміношвілі, веселу собаку-балобаку Серія Герасименка, характерних персонажів Олександри Лебедкіної, виконаних у складній техніці раку, реалістичні скам’янілості Світлани Гібаленко, фасолинку у капцях Беати Корн, керамічне мереживо Олі Пильник…

Андрій Ільїнський

Оля Пильник

Юрій Мусатов

Юрій Соломко

Тетяна Зайцева

«Раніше витвори мистецтва здебільшого зберігалися або в музеях та галереях, або в приватних колекціях небагатьох знавців, – розповідає організаторка Ceramic Art Week Наталія Кравець, креативна директорка D.HUB. – Сучасне ж мистецтво набуває популярності не лише як об’єкт споглядання, натхнення, як зріз сьогодення, що перетворюється на культурну спадщину, але й як об’єкт інвестування. На відміну від класики, «поріг входу» до кола колекціонерів та шанувальників сучасного мистецтва нижче, а ось комерційний результат – доволі високий. І саме художня кераміка має великий нерозкритий інвестиційний та дизайнерський потенціал».

Сeramic Art Week – це 2000 кв. метрів простору, понад 50 авторів, близько 220 унікальних предметів, що виконані у традиційних та поварських техніках, а також прикладна кераміка: блюда, вази, скульптури, предмети інтер’єрного дизайну. .

Жанрова палітра доволі повна: від ню та шибарі – японського мистецтва бондажу – до портретних та багатофігурних композицій, від анімалістичної тематики – до натюрмортів.

«Кераміка – це магічне мистецтво, – говорить Маріанна Джулай, кураторка виставки. – Кожен художник, що працює з цим матеріалом, відчуває тактильність глини, її пластичність, податливість рукам майстра. Три стихії – вода, земля та вогонь працюють у співавторстві з художником, створюючи неповторний витвір мистецтва. Можливості цього надзвичайного матеріалу безмежні та невичерпні, а рівень професіоналізму наших художників, їх самобутність та креативність ні в чому не поступаються кращим світовим зразкам».

На Сeramic Art Week пройшли освітні та культурні події, серед яких: майстер-клас із виготовлення керамічних масок Андрія Ільїнського, освітньо-практична програма для дітей про українську традиційну кераміку від проекту «Знай свою Україну» від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», лекція-демонстрація сходознавця, ландшафтного архітектора Андрія Накорчевського «Мистецтво ікебани: секрети краси», лекція відомого кераміста Андрія Кириченка «Сучасна кераміка: Ідентифікація світової культури», лекції «Українська кераміка: історія та сучасність» мистецтвознавці, дослідниці сучасного мистецтва Алли Ботанової, «Кераміка та мода» кераміста, вченого, викладача Володимира Хижинського, кейс про AR/VR & digital art від Олександра Величка, програма від Galleria Viardi «Тренди колористичних контрастів в інтер’єрі» та практикум-знайомство із техніками та історією Трипілля.

На фестиваль Сeramic Art Week завітали понад 1200 відвідувачів.

Організаторка – Наталія Кравець, креативна директорка D.HUB и ТЦ Домосфера

Кураторка – Маріанна Джулай, мистецтвознавця, галеристка

Адміністративна команда: Вікторія Прокопенко, Анна Грузіна

Дизайн графіки: Михайло Медяник

Команда проєкту

Схожі новини

Юлия Яланжи: сложный цвет – это просто

Четверг, 10 сентября, 17:00 Как «поженить» и «подружить» цвета, как научиться видеть цвет и не бояться цветовых решений расскажет Юлия Яланжи, украинская художница, дизайнер, основательница

Details

Olga Bogdanova recommends: table serving trends

Famous Ukrainian architect-designer Olga Bogdanova visited the dishes, decor and furniture stores of the Domosfera shopping center, chose goods and showed how to express the mood with the he

Details

Friends, attention!

During an air raid sirens, visitors and staff of the Domosfera shopping center must immediately go to the shelter. The nearest shelters: - underground passage near the \"Domosfera shop

Details